Samochody osobowe

Zachęcamy do nauki jazdy kat B. Poniżej znajdą Państwo informacje dotyczące wieku w którym można uzyskać daną kategorię. W zakładce – Cennik znajdą Państwo ceny do poszczególnych kategorii praw jazdy.
Ocena 5/5
5/5

Z nami zdasz kurs na prawo jazdy

Kategoria B

Oferujemy szkolenie kat. B w Piotrkowie Trybunalskim samochodem Citroen C3 oraz w Sieradzu samochodem Kia Rio. Są to pojazdy dokładnie takie same jak w ośrodkach egzaminacyjnych. W naszej ofercie jest też prawko na AUTOMAT. Szkolenie i egzamin odbywa się naszym samochodem AUDI A3 e-tron.

Kategoria B prawa jazdy uprawnia przede wszystkim do kierowania samochodem osobowym, dostawczym oraz lekką ciężarówką (wciąż dostawczym) o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Takimi autami można także holować przyczepę lekką, czyli o masie nieprzekraczającej 750 kg, lub cięższą, pod warunkiem, że masa zestawu (samochód+przyczepa) nie przekracza 3,5 tony, a masa przyczepy nie przekracza masy pojazdu.

Zestaw może ważyć do 4250 kg pod warunkiem zdania dodatkowej części egzaminu praktycznego na prawo jazdy co zostaje potwierdzone stosowną adnotacją w dokumencie. Jedynym rodzajem pojazdu do 3,5 tony, którym nie można kierować z prawem jazdy kategorii B jest lekki autobus. Ponadto, kategoria B uprawnia do kierowania traktorem i pojazdem wolnobieżnym. Chcąc ciągnąć traktorem przyczepę , podobnie jak w przypadku samochodu osobowego nie może ona ważyć więcej niż 750 kg jeżeli kierujący nie ma dodatkowych uprawnień.

Prawo jazdy kat. B uprawnia również do kierowania jednośladem o pojemności do 50 cm3 lub do pojemności 125 cm3 , ale pod warunkiem, że moc nie przekracza 11 kW, a kierujący ma uprawnienia od minimum 3 lat

Kurs na prawo jazdy tylko u nas. Dlaczego?

Pozostałe szkolenia

Dołącz do tysięcy zadowolonych kursantów

Zapraszamy do nauki jazdy z Naszym zespołem instruktorów, pasjonatów prowadzenia pojazdów, z którymi szkolenie nie bedzie jedynie nauką, ale również przyjemnie spędzonym czasem za kierownicą.